safety-shoe-98635_640

Buty w sieci

Buty dla Pań do jazdy autem

Pod koniec 2012 roku hiszpański producent i projektant obuwia Raf Guillem wprowadził na rynek buty dla zmotoryzowanych pań. Noszą one nazwę Nubhes, która powstała na bazie hiszpańskich słów “spacerowoać po niebie”.

Projektant zapewnia, że nowe obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób aby przeciążone używaniem wysokich obcasów stopy komfortowo i bezpiecznie naciskały na pedały auta.

Buty są miękkie, higieniczne, posiadają również wysoki stopień przyczepności. Przepuszczają powietrze, tym samym ułatwiając kroplom potu wydostawanie się na zewnątrz. Takie buty są wytwarzane w zakładzie projektanta w Alicante.

“Pokrycie obuwia Nubhes stanowi materiał posiadający niewielkie otwory, przez które stopa może oddychać. Cała zaś struktura buta została zaprojektowana w oparciu o wiedzę o biomechanice stawu skokowego. Pozwoliło to nam stworzyć produkt, który nie obciąża zbytnio stóp, a dodatkowo jest bezpieczniejszy podczas jazdy autem od standardowego obuwia sportowego” – wyjaśnił Rafa Guillem.

Nubhes zapewniają podczas prowadzenia samochodu lepsze czucie pedałów. Ponadto, buty zostały wyposażone w elementy odblaskowe w przedniej i tylnej części, zapewniając ich użytkowniczkom większą widoczność po wyjściu z auta.

Producent obuwia, które nabyć można już za 69 euro, oferuje też klientkom niewielki plecak do przechowywania i przenoszenia butów. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale także elegancki.


Gra dla prawdziwych kobiet

Walking Class Heroes

Concept Store Horn&More proponuje wszystkim fankom butów grę Walking Class Heroes. Miłośniczki ekstrawaganckiego i fantazyjnego obuwia zaprojektowanego przez największe światowe marki będą mogły podziwiać je w swoim domu. Gra to po prostu słynne memory – kolorowe kartoniki odwrócone obrazkami do dołu. Celem jest odkrycie dwóch takich samych ilustracji. W Walking Class Heroes buty przedstawione są z różnych perspektyw, co utrudnia zabawę. Pary, których szukamy to buty od między innymi Christian Louboutin, Versace, Pierre Hardy, Martin Margiela czy Manolo Blanik.

Hasłem, które proponuje Concept Store Horn&More jest „Sexy people love sexy object”. Buty na kartonikach gry błyszczą się, mienią i kuszą: bądź sexy, ubierz buty!

http://vimeo.com/32917683

Magiczne buty

Buty z GPS-em to projekt brytyjskiego artysty Dominica Wilcox. Inspiracją dla twórcy były buciki Dorotki z filmu “Czarnoksiężnik z krainy Oz”, które przenosiły bohaterkę do domu w momencie gdy uderzyła obcasem o obcas.

Nadajnik znajduje się w podeszwie, natomiast na czubkach obu butów zamontowano diody LED: na lewym umieszczono kółko które wskazuje kierunek do wyznaczonego przez nas miejsca, zaś na prawym, prostą linię której ostatnia lampka zmienia kolor z czerwonego na zielony w momencie dotarcia do celu. By pokazać nawigacji dokąd ma nas poprowadzić, przed wyjściem trzeba podpiąć but za pośrednictwem USB do komputera.

Buty nie trafią jednak do masowej produkcji, Wilcox stworzył tylko jedną, pokazową parę obuwia.

http://vimeo.com/49425556

Platformy

 

 

 

 

Platformy są częścią projektu ‘Afrodyta’, będącego nowomedialnym hołdem dla kultu greckiej bogini miłości. Rozpoczęty przez Norene Leddy w 2000 roku, projekt składa się z pięciu dzieł: Sanctuary, Platforms, DIY, Kestos Imas, and Re/working The Map.

Zintegrowany system butów i usług online: wbudowany nadajnik GPS, ekran ciekłokrystaliczny, głośnik systemu alarmowego oraz połączenie z siecią został wprowadzony dla poprawy bezpieczeństwa kurtyzan XXI wieku.

Buty dla chorych na Alzheimera

Buty to wspólny projekt dwóch amerykańskich firm: GTX Corp. specjalizującej się w miniaturyzacji systemów GPS oraz firmy odzieżowej Aetrex.

Naukowcy mają nadzieję, że wynalazek współpracujący z systemem nawigacji satelitarnej pozwoli wielu rodzinom na opiekę nad chorymi w domu. Teraz często jest to nie możliwe właśnie ze względów bezpieczeństwa. Niestety z danych wynika, że aż sześć procent chorych na Alzheimera zgubiło się przynajmniej raz w życiu. U połowy z nich w takich przypadkach występuje zagrożenie życia.

Buty mogą kosztować od 200 do 300 dolarów. Za dodatkowe 20 dolarów miesięcznie opiekunowie chorych będą mogli wykupić system automatycznego powiadamiania o zaginięciu.

Buty dizajnerskie

Dla wielu artystów to właśnie buty stały się materiałem do objawienia swojej wizji twórczej.

                                                   buty jesiennej kolekcji paryskiego domu mody Balenciaga
 
 
                                                                                          projekt Johna Galiano
 
 
                                                              buty Marloes’a ten Bhömer’a do zrobienia samodzielnie
 

Holenderski projektant obuwia Marloes ten Bhömer zaprojektował parę butów stworzoną z jednego kawałka skóry owiniętego wokół stalowej podeszwy. Ta oryginalna para nosi nazwę Beigefoldedshoe i zostanie oficjalnie zaprezentowana 16 lipca 2012 roku podczas wystawy w galerii Spring Projects w Londynie.

Wysokie Obcasy

Tygodnik dla kobiet, lecz nie “kobiecy”. Pismo lansuje model kobiety inteligentnej, oczytanej, wyzwolonej, pięknej, młodej, realizującej się zawodowo, świadomej swoich praw, świadomej seksualnie.

Wśród tematów, które przewijają się na łamach gazety znajdziemy te o modzie, seksie, sztukach, podróżach, ciekawym sposobie na życie, inspirujących postaciach.

Artykuły obnażają feministyczny pogląd iż kobiety są najważniejsze, nawet w przypadku gdy pisze się do mężczyzn lub o mężczyznach (“Męska końcówka”), jest to ujęcie wartościujące jedną płeć nad drugą, w domyśle oczywiście damską nad męską.

Użycie kategorii butów jako nazwy pisma określa do jakich kobiet jest ono skierowane. Nie każda kobieta dobrze czuje się w ‘wysokich obcasach’. Ten prosty zabieg mówi czytelnikowi o rodzaju treści jaką znajdzie. Nie oznacza to, że kobieta która nie posiada, którejś z nobilitowanych przez gazetę cech nie sięgnie po nią lecz  z pewnością będzie umiała się usytuować w odczuciu ‘gazeta o mnie’, czy ‘do mnie’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>