5344887703_fb084aaf89

Herbie Hancock-Przedstawienie graficzne

Ciekawostką związaną z Herbie Hancockiem będzie analiza graficzna okładek autorskich płyt Herbiego Hancocka jak i okładki płyt ,których był współautorem.Dyskografia artysty liczy sobie bagatelka 52 albumy w przeciągu 47 lat od wydania pierwszej płyty na winylu do ostatniej wytłoczonej na cd i dostępnej do pobrania w internecie.

Zaprezentowana poniżej wizualizacja przedstawia zależność między datą  powstania albumu (oś x) a jej jasnością (oś y).

Najjaśniejsze albumy powstawały na początku działalności artysty(plus wielki powrót w 2010r. albumem”The Imagine project”) zaś najciemniejsze okładki albumów powstawały w “złotych latach” twórczości Herbiego. Może to sugerować początkową słabą pozycje w świecie muzycznym artysty. Najsławniejszy album  muzyka “Head Hunters” mieści się w skali jasności w środkowej pozycji co pokazuje ugruntowanie pozycji w show biznesie muzyka.

Analiza jasności i nasycenia wykazuje, że im późniejsza albumy tym bardziej nasycone są kolorami okładki płyt, co daje większe zainteresowanie produktem co przekłada się na sprzedaż.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>